Istorija
Alytuje cirko istorija prasidėjo 1970 metais. Vadovaujant Leonidui Bakanui, buvo suburtas liaudies cirkas „Alytus“. Praėjus keliems metams, į cirką atėjo perspektyvus jaunuolis Darius Ščesnulevičius. Po kelių metų intensyvaus repetavimo Darius pasiekė profesionalų cirko artisto lygį ir surengė gastroles įvairiose pasaulio šalyse: Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Danijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Norvegijoje, Taivanyje, Švedijoje, Suomijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Botsvanoje, Katare, Austrijoje, Vokietijoje, Azerbaidžane, Grenlandijoje, Šveicarijoje.
Sugrįžęs su didele patirtimi, 2013 metais Darius įgyvendino ilgai brandintą svajonę – subūrė profesionalų cirko kolektyvą, įsigijo cirko palapinę ir pavadino „AMBER CIRKAS“.
Cirko vaidinimuose dalyvauja ne tik žymiausi Lietuvos cirko meistrai, bet ir svečiai iš užsienio bei nuostabūs cirko gyvūnėliai.
2013 09 29
Naujas lietuviškas cirkas – tokius pranešimus šalies žiniasklaidoje girdime itin retai. Gastrolių cirkas, įkurtas Alytuje – toks dalykas apskritai – pirmą kartą Dzūkijos, Pietų ir visos Lietuvos cirko istorijoje. Ne tik Lietuvoje, tačiau ir Baltijos šalyse naujausio cirko – „Amber cirko“ direktorius – alytiškis cirko artistas Darius Ščesnulevičius. Jo talkininkas – vienas „Dzūkijos“ jaunimo cirko vadovųAlbertas Chazbijavičius. Alytaus, Dzūkijos cirkų kūrėjų Leonido Bakano ir Alberto Riabovo mokiniai apie nuosavą cirką svajojo ne vienerius metus ir pagaliau tai tapo realybe – cirko palapinė Alytuje stovi gastrolėms įprastoje vietoje – tarp „Jotvingio“ parduotuvės ir „Stiklinio“ pastato.
Lietuviško gastrolių cirko idėjai iškart pasirašė keliaujantis artistas – Audingas Aleknavičius. Jis – tarp gimtojo Alytaus ir Rygos gyvenantis profesionalus aktorius, gatvės reginių Latvijoje ir kitose užsienio šalyse rengėjas ir atlikėjas – fakyras, jogas ir ekvilibristas. Prie „Amber cirko“ prisijungė ir alytiškis Gediminas Maldanis – Europos cirkuose dirbantis akrobatas, savo jėgas bandęs ir geriausio pasaulio cirko „Cirque de Soleil“ artistų atrankoje. „Tai rimta – darom!“, – tarė ir cirko duonos vaikystėje ragavęs „ALTreklamos“ bosas Romas Jurgelevičius, anksčiau spaudos, reklamos paslaugomis talkinęs „Dzūkijos“, „Baltijos“, „Šypsenos“ cirkams.
KAIP?
Darius Ščesnulevičius – profesionalus žonglierius. Po pastarųjų metų sezonų Grenlandijos ir Šveicarijos cirkuose į Alytų grįžęs D. Ščesnulevičius tarė „cirkas bus“ ir įsigijo nuosavą šapito – kilnojamojo cirko palapinę. Albertas Chazbijavičius, nors scenoje – klounas, taip ėmėsi rimtų reikalų – buvo ką sumeistraut, kad ne tik gražu ar patogu, bet ir saugu būtų – visų gastrolių metu laikytų. Po kupolu Alytuje, pirmoje gastrolių aikštelėje, iki balandžio 28-osios, o visoje Lietuvoje – iki pat rudens matysime ne tik žymiausius Alytaus, Lietuvos cirko meistrus, svečius iš užsienio. „Amber cirko“ šeimynoje – ir Kamerūno ožkytės, Indijos antys bėgikės, su gyvūnais elgiamės humaniškai, tad viliamės, kad gyvūnų teisių gynėjų protestai prieš mūsų gastroles nevyks“, – tikisi Albertas.
KODĖL?
„Kodėl Alytuje, kodėl „Amber cirkas“? Todėl, kad tikiu, jog pats laikas ką nors nuveikti Alytaus, Lietuvos cirko labui“, – įsitikinęs Darius, su profesionaliais cirkais gastroliavęs visose Baltijos, Skandinavijos šalyse, pasirodymus rengęs įvairiose Afrikos, Azijos, Europos scenose. Visas „Ameber cirko“ bendrovės akcijas valdančiam D. Ščesnulevičiui valdyti cirką padės jo partnerė scenoje Jūratė Juospaitienė, taip pat Laima Daunoravičienė – buvusi Alytaus jaunimo centro direktorės pavaduotoja ėmėsi itin atsakingų cirko administratorės pareigų. „Kodėl gi neprisijungti ir mums – šventinę nuotaiką sukursime“, – pažadėjo „Amber cirko“ gastrolių atidarymo vakarą muzikuosiantis maestro Dainius Platūkis ir jo vadovaujamas Alytaus diksilendas.
Alytaus gidas arcyvas
2013 09 29
Balandžio 20-oji – pasaulinė cirko diena. Jos išvakarėse Alytuje gimė Lietuvoje ir Baltijos šalyse naujausias cirkas – „Amber cirkas“. Daugiausia iš Alytaus cirko auklėtinių, profesionalų ir jų mokinių suburta keliaujanti cirko šeimyna gastroles pradėjo ne bet kur, o Dzūkijos sostinėje, kur pasirodymus rengs iki balandžio 28 dienos.„Bravo, Dariau“, – emocijų nevaržė buvęs bankininkas, dabar, matyt, vienas garsiausių Alytaus pensininkų Romualdas Maksimavičius, dėkodamas ne tik artistui, bet ir naujojo cirko direktoriui Dariui Ščesnulevičiui. „Šiuo vaidinimu norėjau pasakyti, kad Alytuje cirkas buvo, bus ir yra“, – po pirmojo „Amber cirko“ pasirodymo sakė D. Ščesnulevičius. „Cirko gimtadienis“, – taip Dzūkijos sostinės artistų debiutą po vienu kupolu vadino konferansjė Audingas Aleknavičius. Cirko jaudulį išdavė jaunieji atlikėjai, neplanuotų netikėtumų buvo artistų profesionalų, gyvūnėlių pasirodymuose, ypač pagalbinio personalo darbe, tačiau istorinis faktas įvyko – Alytuje išties gimė cirkas. Apie gastroliuojantį alytiškių cirką, tikimasi, sužinos visa Lietuva – po Alytaus „Amber cirko“ palapinė kelsis į Marijampolę, vėliau keliaus per šalį, vasarą pasieks pajūrį, o į Dzūkiją, kaip planuojama, sugrįš tik rudenį.
Alytaus gidas archyvas
2013 09 29
„Amber cirkas“ – naujausias Lietuvoje ir Baltijos šalyse – gastroles pradėjo šiemet. Alytaus rajone pastatytas, Alytaus mieste įkurtas, iš alytiškių cirko profesionalų ir mėgėjų suburtasis „Amber cirkas“ pradėjo tarptautinę karjerą. „Cirką pavadinome tarptautiniu Amber (angl. – gintaras) pavadinimu, kad Baltijos šalyse gal būsime savi“, – cirko kelionės išvakarėse sakė jo savininkasDarius Ščesnulevičius. Laukti nereikėjo ilgai. „Amber cirko” palapinė, pasipuošusi Lietuvos trispalve – vieši Taline (Estijoje), „Saku surhalle“ arenos aikštėje, ir tai dar ne paskutinioji iš Lietuvos cirkų gastrolėms atrinkto kolektyvo stotelė Estijoje. Po užsienio gastrolių „Amber cirko“ vėl lauks Lietuva ir, žinoma, Alytus. Planuojama, kad „gimtajame“ savo mieste pavasarį kelionę pradėjęs cirkas čia vėl sugrįš spalį, surengs paskutinį pirmojo sezono pasirodymą, o kartu ir paminės simbolinį pusės metukų veiklos gimtadienį. Pirmojo sezono programoje, kurią matė ne tik cirko gerbėjai, bet ir „Galapagų“ muzikos festivalio žiūrovai, dalyvauja pats „Amber cirko“ šeimininkas, profesionalus žonglierius D. Ščesnulevičius, profesionalus žonglierius, jam talkina ir nuosavo cirko Alytuje idėjos rėmėjas, klounas Albertas Chazbijavičius. Abu jie – „Alytaus“ ir „Dzūkijos“ cirkų pradininkų Leonido Bakano ir Alberto Riabovomokiniai. „Amber cirke“ savo talentą deminstruoja ne vienas ir ne du iš Alytaus kilę scenos žmonės – daugiametę patirtį Europos cirkuose įgijęs, didžiausio pasaulio cirko „Cirque de Soleil“ stebimas akrobatas Gediminas Maldanis, teatro, gatvės perfomansų ir cirko artistas Audingas Aleknavičius bei kiti.
Alytaus gidas archyvas
2013 09 29
„AMBER CIRKAS“ Strėvininkų socialinės globos namuose. Magiškas cirko menas, nestokojantis staigmenū, kerinčiū stebūklų, stulbinamų žmogaus ir gyvūnų triukų, žavi ne tik mažus, bet ir suaugusius. Naujausias Lietuvoje ir Baltijos šalyse sukurtas cirkas, gastroles pradėjo šių metų balandžio mėnesį Alytuje. O rudenėjant nustebino Strėvininkų soicaliės globos namų gyventojus. Per naktį globos namų teritorijoje išdygo didžiulė raudona kilnojamojo cirko palapinė, atvažiavo daugybė namelių ant ratų, o iš tolo šviečiantis užrašas „AMBER CIRKAS“ traukė smalsuolius artyn. Savo pasirodymais linksmino Darius Ščesnulevičius–profesionalus žonglierius, Jam talkino scenos partnerė Jūratė Juospaitienė. Audingas Aleknavičius-profesionalus teatro aktorius, renginių vedėjas, fakyras, jogas ir ekvilibristas. Gediminas Maldanis-Europos cirkuose dirbantis akrobatas. Liksmasis klounas Albertukas, taip pat kamerūno ožkytės, Indijos antys bėgikėsbei šuniukas Kūba. Šviesos efektai, bei puikiai parinkta muzika nepaliko abejingų. Globos namų gyventojai sužavėti stebėjo artistų pasirodymus, o pabaigoje atsistoję karštai plojo. Džiugi nuotaika neblėso, o pažiūrėjus į žmogaus akis supranti, kad cirko pasirodymas buvo tarsi pasaka, kurioje apsilankė didžioji dalis strėvininkų socialinės globos namū gyventojų.
strevininkusgn.lt archyvas
2014. 11. 05
Žinomas dainininkas ir kompozitorius Edgaras Lubys jau visai netrukus nustebins savo gerbėjus. Dainininkas nusifilmavo iš pavasarį pasirodysiančio albumo „Tu – dalis manęs“ dainos „Karnavalas baigėsi“ vaizdo klipe. Kaip DELFI pasakojo kalbintas atlikėjas, klipo idėją sugalvojo jis pats, o scenarijumi ir jo įgyvendinimu pasirūpino režisierė Algina Navickaitė. Klipas siejasi su dainos tekstu, kūrinyje atskleisime suvaidintą linksmumą. Nors karnavalas nėra cirkas, tačiau jame yra tam tikro makabriškumo. Cirkas turi dvi puses – žaviąją ir liūdnąją, kurią ne visi pastebi. Cirko artistai visada keliauja, jų gyvenimo būdas yra klajokliškas. Pavyzdžiui, klouno personažas man yra ne linksmas, o liūdnas“, – DELFI kalbėjo E. Lubys. Vaizdo klipo filmavimas vyko Pilaitės mikrorajone viešinčio Alytaus „Amber cirko“ palapinėje. E. Lubio vadybininkas džiaugėsi, kad minėtas cirkas maloniai sutiko bendradarbiauti ir nemokamai leido naudotis jų inventoriumi. Klipe taip pat nusifilmavo cirko artistai, kurie prieš kameras demonstravo savo talentus. Viso komandoje dirbo 25 žmonės. Dainininkas vaizdo klipą patikėjo filmuoti operatoriui Martynui Norvaišai, o prodiuseriniais darbais rūpinosi Ieva Žičkaitė. Dainininkas džiaugėsi, kad klipo filmavimas vyko be nesklandumų. Akrobatinius triukus klipe atliks E. Lubio dubleris, cirko profesionalas. „Aš esu tas, kuris atstovauja klipo istoriją. Vaizdo klipe pasakojama apie klouną, kuris prieš kelis metus paliko žmoną ir vaikus. Moteris atvyksta į cirką su paaugusiomis atžalomis ir ten susitinka su savo vyru. Pabaigos neatskleisiu, pamatysite pažiūrėję dainos klipą“, – šypsojosi atlikėjas.
Klipo kūrybinė komanda: Režisierė – Algina Navickaitė; Operatorius – Martynas Norvaišas;Operatoriaus asistentas – Laurynas Lukoševičius; Apšviet
ėjas – Linas Muncelevičius; Stilistė – Milda Metlovaitė; Edgaro Lubio stilius – Kristina Valančiūtė; Grimeris – Maksim Tarelkin; Fotografė – Breta Zamblauskaitė.